Pohodništvo v rajskem vrtu.
Pot Alpe-Adria-Trail poteka po že obstoječih poteh, te tudi povezuje in ima ustrezno kvaliteto pohodniške poti.
Na vsaki etapi je več prelomnic, ki bistveno vplivajo na ritem hoje.
V prihodnje bo na vsaki etapi tudi „magičen kraj“, posebno mesto, kraj harmonije štirih elementov.
Z nežnim posredovanjem vabijo k postanku, zaradi njih pa pokrajino tako vidimo kot tudi začutimo.
Pot poteka na nealpskem območju, višinske razlike pa so nizke, kolikor je to možno.
Posamezne etape so dolge okoli 20 km, hoje pa je za okoli šest ur. Vsaka etapa pelje vzdolž točno določene poti, ki je prehodna v obeh smereh.
Posamezna pot ponuja najmanj eno atraktivno kulinarično izletniško točko in se zaključi na kraju, kjer so na voljo ustrezne možnosti prenočitve.
Pot Alpe-Adria-Trail povezuje tri regije na skupno 43 etapah: avstrijsko Koroško, Slovenijo in Furlanijo - Julijsko krajino.
Dolga pohodna pot pelje od vznožja najvišjega vrha Avstrije, Velikega kleka, skozi najlepša hribovska in jezerska območja avstrijske Koroške in brez velikih ovinkov pride v bližino križišča treh dežel, Avstrije, Italije, Slovenije, na Tromejo in pelje naprej do Jadranske obale v Trst.
Etapa E23 AAT: Kranjska Gora - Trenta
Etapa vodi čez Vršič, najvišji prelaz v Julijskih Alpah. Slikovit razgled na severne stene najvišjih vrhov, ki se ga boste še dolgo spominjali. Etapa se začne v Kranjski Gori (810 m).
Ruska kapelica in Ajdovska deklica sta čarobni točki tega odseka.
6. krožna pot pohodniške poti Alpe-Adria: Rifugio Zacchi - Kranjska Gora
Pot, ki bi jo lahko poimenovali kar pot športnih mejnikov: po pohodniški poti z oznako 9 (Via Alpina) gremo mimo Planice, impresivnega prizorišča smučarskih poletov, do naravnega rezervata Zelenci in mimo Podkorena. Cilj je Kranjska Gora, znano prizorišče smučarskega svetovnega pokala.
Nekoč je slavni naravoslovec Sir Humphry Davy izjavil: »Predvsem sem ljubil Savsko dolino, ki se me je dotaknila s številnimi slapovi in jezeri. V Evropi ga ni kraja, ki bi bil lepši.«